Hull City – Everton FC

Na začiatku roka 2016 Hull sedel na tretej priečke druhej anglickej ligy a sníval o návrate do Premier League. Práve šnúra štyroch januárových výhier ho za splnením takéhoto cieľa katapultovala. A teraz Tigers pomaly dúfajú v podobný efekt, keď sa hotoví k poslednému duelu tohto kalendárneho roka …

Hull sa aktuálne nachádza na samom dne tabuľky Premier League, štyri body od záchrany, a s rozčarovaná vyhliadkami. Tigers čoskoro oslabí dvojica Mbokani – Guedioura, následkom čoho ďalej utrpí už tak bezzubá ofenzíva, ktorá vyšla strelecky naprázdno v štyroch z posledných piatich kôl.

Aktuálne Hull čaká na gól i bod už tri kolá v rade, pričom Manchestru City ani Tottenhamu vôbec nestačil, a Mike Phelan sa pomaly pasuje do úlohy ďalšieho adepta na vyhadzov. Ony dve nádejné výhry z mesiaca august sú už dávno zabudnuté, teraz sa začínajú ukazovať limity neskúseného kouča.

Tiež Everton prežil turbulentné rok 2016 a vlastne aj túto jeseň, keď výborne odštartoval, aby následne začal výrazne klopýtat. Teraz sa Toffees skrze výhry nad Arsenalom a Leicester čiastočne opäť vrátili do sedla manažér Ronald Koeman však musí sám tušiť, že v januári bude nevyhnutné posilniť a pridať.

Obe strany sa naposledy stretli zhruba presne pred dvoma rokmi, na Nový rok 2015, a bolo z toho celkom ojedinelé víťazstvo Hullu vďaka gólom Elmohamadyho s Jelavic. Niečo také by teraz ale nemalo hroziť, však Everton minule konečne zlomil prekliatie vonkajšieho prostredia, kde uspel prvýkrát od 12. septembra!

Koeman proti Leicesteri vyšla stávka na tříobráncový systém, ťažko ale povedať, či pri takejto formáciu, s ktorou slávil úspech už u Feyenoordu zostane aj tentoraz – tvárou v tvár ďalšiemu celku s takými preferenciami.

Do modrej bránky sa každopádne nestihne vrátiť Maarten Stekelenburg, pričom záložné línie bude postrádať Jamesa McCarthyho a útočná vozba zase Yannicka Bolasieho. To na druhej strane barikády sa žiadnymi novinkami vzrušovať nemusí, dlhodobo akurát z tradičných opôr chýbajú Abel Hernández.