Jazda kladivářky Šafránkovej za titulom: V noci urazila 700 kilometrov

Kladivářka Kateřina Šafránková si titul na majstrovstvách republiky naozaj zaslúžila. V sobotu večer pretekala na mítingu v Štetíne, potom sadla do auta a zvládla takmer 700 kilometrov cez svoj domov v Kolíne až do Tábora. Tam v nedeľu ráno rekordom šampionátu 71,06 metra získala zlato.

Pred pretekmi na majstrovstvá republiky sa Kateřina Šafránková moc nevyspala. Začínalo sa desať minút pred pol jedenástou, do postele sa pritom dostala až uprostred noci.

„Prišla som o pol tretej ráno, kedy som parkovala pri hoteli. Ale dobrý…”usmievala sa Šafránková. „Mala som dohovoreného kamoša, ktorý ma odviezol zo Štetína domov do Kolína. Naložila som mamku s tým, že keď budem unavená, bude riadiť ona, ale ja som bola v pohode. Spánku moc nebolo.Ja aj blbo spala, ale hovorila som si, že to je aj dobrá vec, pretože som sa cítila dobre. Som nabudená, nie vôbec ospalá. „

Počas dvojdňového dvojboji juniorská vicemistryně sveta z roku 2008 potvrdila svoju životnú formu. Tento rok už dvakrát prekonala národný rekord, vo svetových tabuľkách tróni na trinástom mieste. V Štetíne sa v sobotu na 21 centimetrov priblížila hranici 72 metrov, v Tábore potom hneď trikrát vylepšila rekord majstrovstiev republiky až na 71,06.

„Nohy boli možno pomalší, bolo to také tupé. Musela som sa na nohy sústrediť. V tom to bolo iné, „hovorila Šafránková. „Som celkom rada. Stále sa uisťujem, že hádžem viacmenej rovnako a som na tej úrovni.Teraz máme koniec, idem na týždeň do Jablonca, tam zase namakáme a o niečo vyššie sa to posunie. „

Dvadsaťsedemročná pretekárka tento rok zažíva comeback po niekoľkých rokoch zdravotných problémov. Už dvakrát vylepšila národný rekord. Naposledy pred týždňom v Kolíne hodila 72,47 metra.

„Stále hovorím, že sa mi ani jeden hod v sezóne nepodaril, chcela by som si na nejakých pretekoch po hodu stúpnuť v kruhu a povedať si: jo, to bol ten pokus dalekej. Kto vie, môže to byť ešte o dva, tri metre ďalej, „líči Šafránková, ktorá si v Riu de Janeiro myslí na olympijské finále.

Pritom je v súčasnosti bez kontraktu v niektorom z vrcholových stredísk.
„Teraz som človek na pracák, ktorý si musí rôzne privyrábať, pretože nemám športový úväzok.Nemám vôbec čas, stále niekde behám. Strážim deti, chodila som upratovať, je toho mraky.


Dosť často si hovorím, že nechápem, ako mi to môže tak ísť, keď na to nemám žiadny čas, „hovorí Šafránková, ktorá dúfa, že podporu získa.

” Niečo sa rysuje, dúfam, že to dopadne , že pred olympiádou by som mohla zabaliť tieto veci, ktoré robím navyše a mohla sa sústrediť len na hádzanie a na trénovanie. „

Bet365-Získaj bonus práve teraz