Při premiéře ho vyloučili. Messiho čeká stý reprezentační zápas

SANTIAGO. Fotbalový útočník Lionel Messi odehraje v sobotu proti Jamajce na Copa América v Chile jubilejní stý duel v dresu reprezentace Argentiny. Zatímco na klubové úrovni je úspěšný, v reprezentaci zůstává spíše zklamán.

„Jsem šťastný, že mám možnost dosáhnout hranici sto reprezentačních zápasů. Věřím, že se spoluhráči získáme další vítězství a jednou už zvednu nad hlavu vítězný pohár,” uvedl v rozhovoru pro deník La Nación.

Argentina čeká na triumf na Copa América od roku 1993. Všichni se spoléhají, že Messi, Sergio Agüero zda Carlos Tévez se tentokrát už prosadí. Nejkrásnější góly Lionela Messiho v dresu Argentiny.

Messi debutoval v reprezentaci 17.srpna 2005 v zápase proti Maďarsku. Jako osmnáctiletý vyběhl na trávník v druhém poločase. Po minutě z něj odcházel s červenou kartou po úderu loktem do obránce Vilmose Vanczaka.

Po skončení zápasu ho spoluhráči našli v koutě šatny plakat.

Od té doby vstřelil v národním týmu čtyřicet šest branek. Na velkou trofej však stále čeká. S Barcelonou přitom získal čtyřikrát pohár pro vítěze Ligy mistrů, sedmkrát vyhrál La Ligu a třikrát španělský Královský pohár.

Čtyřnásobný nejlepší fotbalista světa má šanci překonat argentinské rekordy v počtu reprezentačních startů a branek.První drží se 145 zápasy Javier Zanetti, druhý s 56 zásahy Gabriel Batistuta. Lionel Messi proniká přes Egidia Arévala z Uruguaye. FOTO – SITA / AP.

V mládežnických časech vyhrál Messi mistrovství světa hráčů do 20 let 2005 i olympijský turnaj v Pekingu. Jeho jméno však chybí na seznamu vítězů Copa América či mistrovství světa.

V roce 2007 ve Venezuele prohrál jeho tým ve finále jihoamerického šampionátu s Brazílií, o čtyři roky doma zase neuspěl ve čtvrtfinále s Uruguayí.

V dvanácti duelech na Copa América v kariéře dal Messi tři góly.

Turan: Messior Ronaldo? In theworld, Ronaldo.Messiisfromanotherplanet…”pic.twitter.com/c11zttdz7S – Leo Messi (@ messi10stats) June 19, 2015

Ani na mistrovství světa není jeho bilance až taková oslnivá jako v barcelonském dresu. V roce 2006 vypadla Argentina ve čtvrtfinále s Německem. O čtyři roky se to opakovalo s týmž soupeřem.

Loni v Brazílii dal Messi čtyři góly. A svůj tým zatáhl do finále na Maracaně proti Německu. I do třetice se však musel před soupeřem sklonit – tentokrát po gólu Maria Götzeho v prodloužení.

„Těch 99 zápasů v reprezentaci bylo neuvěřitelně cennou zkušeností. Naneštěstí, nevyplynul z nich žádný titul, „doplnil pro La Nación Messi.